Mira Tufan

Mira Tufan Doğum Fotoğrafları
Bookmark and Share

Bu doğum yapan güzel kadının adı Alize..

Haftalar öncesinden fotoğraf çekimi ile ilgili tüm detayları konuştuk.. Normal doğum bekliyordu ve aklında bir sürü sorular vardı.. Defalarca yazışarak, konuşarak her şeyi netleştirmiştik.

O gün geldiğinde…

Bazı kadınlar vardır, güçlü olanlar.
Hayata karşı olan tavrını çok net bilemesem de bebeğini karşılama anına kendini son derece sağlam hazırlamış biriydi Alize..

Doğumun olacağı günden bir gün önce hastaneye gittiklerini söylediğinde telefonumu bir saniye bile yanımdan ayırmadım. Sürekli ya kendisiyle ya da eşiyle mesajlaşarak, konuşarak takip ediyorduk durumunu..
Sabah geçti öğlen oldu, sonra akşam, saatler ilerliyordu ama doğum pek ilerlemiş görünmüyordu. O yüzden hemen yanlarına gitmedim.
Gece saat 3’e saatimi kurduğumu hatırlıyorum bir tek.
Saat 2’de Selahaddin bey "Burcu sanırım artık kritik saatlere girdik, gelsen iyi olur.." diye aradığında nasıl hazırlandığımı hatırlamıyorum..
Yollara düştüm ve Alize’nin yanında aldım soluğumu..

Çok sancıları vardı. Odası karanlık, sadece en sevdikleri ve metanetli olanlar vardı yanında.. Annesini pek istemiyordu yanında ya da annesi giremiyordu odaya.
Girdiği zamanlarda da gözü yaşlı çıkışlarını hiç unutmayacağım..
“Biz de doğum yaptık ama insan evladını görünce bir tuhaf oluyor..” diyip ağlıyordu..

Saatler geçti, Alize pilates topu, kardeşi, sevdiği arkadaşı, bir akrabası ve eşiyle birlikte doğum sancısı çekiyor kesinlikle herhangi bir ağrı kesici ya da epidüral istemiyordu..
Tamamen doğal olmasını istiyordu sürecin.. Vücudu hazırdı, aklı hazırdı.. İnat etmiyordu asla ama çok azimliydi.. Gözlerinde kararlılık ve yorgunluk vardı. Hiç unutmuyorum..

Ben rahatsız etmemek adına odaya çok nadir giriyor sonra parmak ucunda hemen çıkıyordum. 
Arada etrafındakilere kızıyor, haşlıyordu :) Odanın dışında “gene ateş püskürüyor” diyip gülüşmelerimiz çok komikti :)

Sabah oldu, güneş yüzünü göstermeye başladığında, doktor İbrahim bey de yanımıza gelip hadi artık doğumhaneye gidiyoruz dediğinde herkeste bir telaş, tedirginlik ve heyecan…
Müzik açın müzik dedi biri doğumhanede, cep telefonundan açılan alakasız klasik müzik, gülüşmeler, anlatamam ki o atmosferi.. Herkes beklemede..
Burada her fotoğrafı paylaşmam mümkün değil. Mahremiyet açısından.. Ama çok tatlı ve keyifli başka bir sürü fotoğraf var aslında :)

Ve Mira doğdu..
Mira çok şanslı..
Mira’nın mükemmel bir ailesi var.
Allah bozmasın, daha iyi etsin inşallah..

İyi ki ailene katıldın Mira..
Annen ve babanın gözünde senin ne kadar değerli olduğunu o kadar net görüyorum ki..
Herkesin evladı kendine kıymetlidir elbet ama bazı gözleri ve hisleri birebir gördüğüm için buna çok inanarak döylüyorum bu kez..
İyi ki doğdun güzel kız, Miroş..
Sağlıklı, uzun ve huzurlu bir ömrün olsun dilerim.
Tüm ailenle birlikte..

Dahası fotoğraflarda :)

 

Acıbadem Maslak Hastanesi

Dr İbrahim Bildirici

YorumlarEtiketler
Sefa Doğru
Ağladım resmen ne güzel bir yazı. Allah uzun ömürler versin.
Gönderen: Ziyaretçi | Tarih: 5/26/2014 10:53 AM
Beğendiniz mi? Evet  Hayır (1 / 3)